KURSY MUCHOWE

Rzeka San
(odcinek specjalny)

O nas

Jesteśmy najdłużej działającą w Polsce Szkołą Wędkarstwa Muchowego- zaczynaliśmy w 2001 roku. Kursy muchowe prowadzone przez naszych trzech instruktorów Adama Sikorę, Piotra Gybeja i Przemka Kaweckiego dedykujemy zarówno całkiem początkującym, jak i zaawansowanym wędkarzom muchowym. Podczas takiego kursu uczestnicy zapoznają się z większością metod i technik stosowanych w wędkarstwie muchowym. Ponieważ liczba kursantów została ograniczona do niewielkiej grupy maksymalnie sześciu osób, instruktorzy mogą dostosowywać program indywidualnie, celując w potrzeby poszczególnych uczestników. Na czas trwania kursu, każdy zostaje wyposażony w pełny, profesjonalny sprzęt a do dyspozycji mamy dużą ilość dodatkowych wędek, linek, kołowrotków, tak by każdy mógł wypróbować różne opcje i konfiguracje sprzętowe. Poniżej poznasz naszych instruktorów!

KURS PODSTAWOWY – ADAM SIKORA

Adam Sikora – w wielkim skrócie: trzykrotny srebrny medalista mistrzostw świata drużynowo i dwukrotny indywidualnie, trzykrotny mistrz Polski. Był trenerem Kadry narodowej w wędkarstwie muchowym. Autor dwóch książek (Wędkarstwo Muchowe) oraz licznych publikacji w prasie. Współautor i prowadzący program Taaaka Ryba. Plan kursu obejmuje wszystko to, co muszkarz powinien wiedzieć i umieć by nie schodzić z wody „o kiju”. Ten typ kursu przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Zdarzali się także kursanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy mimo długiego stażu pragnęli uporządkować swoją wiedzę. Wszyscy byli zawsze bardzo zadowoleni ze szkolenia pod okiem Adama. Kurs odbywa się nad Sanem w okolicach Zwierzynia.

KURS DWURĘCZNY – PRZEMEK KAWECKI

Przemysław Kawecki – wspaniały instruktor, pasjonat rzutów posiadający certyfikaty amerykańskiej federacji IFFF do wędek jednoręcznych oraz Master Instructor wędek dwuręcznych. Łowienie ryb przy użyciu wędek dwuręcznych to wciąż trochę owiany magią sposób na obławianie trudnych zakątków naszych rzek. Jest to jednak bardzo efektywny sposób na łowienie troci, łososi, pstrągów czy nawet boleni. Bezwysiłkowe długie rzuty oraz kontrolowane dryfy są marzeniem niejednego wędkarza. Tego wszystkiego plus wielu innych rzeczy możesz nauczyć się z naszym instruktorem. Jeśli szukasz nowych wyzwań lub po prostu chcesz stać się lepszy i podszlifować swoje umiejętności kurs DH to świetny pomysł na weekend! Nasz kurs to intensywny czas nauki rzutów wędkami jedno i dwuręcznymi. W przerwach, dla relaksu łowimy ryby.

KURS JEDNORĘCZNY – PIOTR GYBEJ

Piotr Gybej – Jako najmłodszy w Polsce uzyskał certyfikat instruktorski amerykańskiej federacji wędkarstwa muchowego IFFF. W szkole Vision prowadzi kursy od 9 lat a ponieważ jest pasjonatem castingu użytkowego, swoim hobby skutecznie zaraża naszych kursantów. Tutaj nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie różnych technik rzutowych oraz dopracowanie metod łowienia, czy prezentacji konkretnych rodzajów much.

Zapraszamy uczestników do naszego obozu nad samiuteńkim brzegiem Sanu. Nowoczesny wojskowy namiot, łóżka „kanadyjki”, kuchnia polowa i ognisko pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem. Kursy pod namiotem prowadzą instruktorzy Piotr Gybej i Przemysław Kawecki.

Jeżeli chciałbyś wybrać się na kurs z grupą przyjaciół wystarczą cztery osoby by ustalić indywidualny termin oraz program szkolenia. Wyjazdy integracyjne dla firm to kolejna nasza specjalizacja. Posiadamy możliwość zorganizowania takiej imprezy nawet dla kilkudziesięciu osób. Program, miejsce i czas imprezy według ustaleń. Zdjęcia z jednego z kursów zobaczysz TUTAJ

Cena kursów w sezonie 2024 wynosi 800 zł.

W ramach tej opłaty zapewniamy uczestnikom pełne wyposażenie:
– wędkę z kołowrotkiem i linką muchową
– oddychające wodery i buty do brodzenia
– kamizelkę, muchy i przypony

Dodatkowo prosimy zabrać: okulary polaryzacyjne lub przeciwsłoneczne (ochrona oczu), nieprzemakalną kurtkę, ciepłą odzież pod wodery- najlepiej termiczną typu polar, czapeczkę lub kapelusz. W naszych kursach liczbę uczestników ograniczyliśmy do 6 osób przypadających na jednego instruktora.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu podstawowego:
– 400 zł od osoby za noclegi i wyżywienie (pokoje 2-3 osobowe).
Dopłata za pokój jednoosobowy:
– 100 zł / doba
Koszty noclegów i wyżywienia płatne na miejscu u właściciela obiektu.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu namiotowego:

– 200zł od osoby opłaty obozowej – płatne gotówką na miejscu.

Opłaty za łowisko specjalne OS San:
– zrzeszeni w PZW 100 zł za sobotę i 100 zł za niedzielę.

– niezrzeszeni w PZW 150 zł za sobotę i 150 zł za niedzielę.

 

Po wypełnieniu zgłoszenia, w celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 400zł tytułem “opłata za kurs” :

Zapłać teraz zaliczkę

lub zrób tradycyjny przelew na poniższy numer konta:

Konto bankowe Vision Polska: 89 1050 1445 1000 0023 1006 2852

 

Zaliczka może zostać zwrócona w przypadku odwołania uczestnictwa maksymalnie 14 dni przed datą rozpoczęcia kursu. W przypadku odwołania uczestnictwa po tym terminie, zaliczka jest bezzwrotna i służy do pokrycia zaistniałych kosztów (rezerwacje noclegów i zablokowanie miejsca w kursie).

Jeśli uda nam się znaleźć uczestnika na zwolnione miejsce w kursie zwracamy zaliczkę.

TERMINY KURSÓW W SEZONIE 2024

KURS PODSTAWOWY – ADAM SIKORA

26-28 kwietnia Kurs Adam 1- Brak miejsc
10-12 maja Kurs Adam 2


   

  24-26 maja Kurs Adam 3


   21-23 czerwca Kurs Adam 4 - brak miejsc
   30-01 września Kurs Adam 5


    KURS NAMIOTOWY – OBÓZ NAD SANEM

    31-02 czerwca Kurs Dwu/Jednoręczna Przemek 1- Brak miejsc
    7-9 czerwca Kurs Piotrek 1 - brak miejsc

     

     

    5-7 lipca Kurs Dwu/Jednoręczna Przemek 2 - Brak miejsc
    26-28 lipca Kurs Piotrek 2


      

     9-11 sierpnia Kurs Piotrek 3


      Kursy podstawowe organizujemy na rzece San (odcinek specjalny) w miejscowości Zwierzyń. Ponieważ na tym obszarze rzeki od kilku lat obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb, często już po kilku pierwszych w życiu godzinach z muchówką w ręku kursanci łowią wspaniałe okazy. Mieszkamy w przytulnym gospodarstwie agroturystycznym „U Mirka i Dorotki” w Zwierzyniu. Kursy namiotowe zlokalizowane są nad brzegiem Sanu poniżej pierwszej wyspy w Zwierzyniu. Do dyspozycji nowoczesny namiot wojskowy, łóżka polowe, kuchnia, WC, prysznic, etc. Tutaj przeczytasz relację z namiotowego kursu, Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

      Vision poleca szczególnie poniższe miejsca noclegowe w Zwierzyniu i okolicach. Więcej znajdziecie także na lokalnej stronie www.zwierzyn.eu. Jest tam także kamera live z obrazem na początek odcinka specjalnego rzeki San.

      ADAMOWO
      Zwierzyń 3A
      tel. 693 425 952
      www.bieszczady.pl

      NAD SANEM
      Zwierzyń 46A
      tel. 665 962 239
      www.zwierzyn.eu

      U MIRKA i DOROTKI
      Zwierzyń 15B
      tel. 695 505 520
      www.umirkaidorotki.pl

      DŻUGANÓWKA
      Zwierzyń 26
      tel. 515 102 824
      https://dzuganowka.pl.tl/

      AGROTURYSTYKA NAD SANEM
      Zwierzyń 46
      tel. 13 461 85 67
      http://agroturystykanadsanem.pl/

       

       

      WILLA U DANUSI
      Zwierzyń 31
      tel. 13 461 80 21
      http://www.willaudanusibieszczady.pl/

      OŚRODEK UROCZYSKO
      Zwierzyń 19
      tel. 605 151 244
      www.uroczysko.bieszczady.pl

      PENSJONAT GAWRA
      Łączki 80 k/Leska
      tel. 13 469 66 65
      www.gawra.bieszczady.pl

      FAJNE MIEJSCE
      Łączki k/Leska
      tel. 697 713 134
      www.bieszczady-fajnemiejsce.pl

      Widok na San poniżej elektrowni w miejscowości Zwierzyń. Początek odcinka specjalnego OS San okręg Krosno.

      Jeżeli chciałbyś wybrać się na kurs z grupą przyjaciół wystarczą cztery osoby by ustalić indywidualny termin oraz program szkolenia. Wyjazdy integracyjne dla firm to kolejna nasza specjalizacja. Posiadamy możliwość zorganizowania takiej imprezy nawet dla kilkudziesięciu osób. Program, miejsce i czas imprezy według ustaleń. Zdjęcia z jednego z kursów zobaczysz TUTAJ