KURSY MUCHOWE

Rzeka San
(odcinek specjalny)

O nas

Jesteśmy najdłużej działającą w Polsce Szkołą Wędkarstwa Muchowego- zaczynaliśmy w 2001 roku. Kursy muchowe prowadzone przez naszych instruktorów, Adama Sikorę i Piotra Gybeja dedykujemy zarówno całkiem początkującym, jak i zaawansowanym wędkarzom muchowym. Podczas takiego kursu uczestnicy zapoznają się z większością metod i technik stosowanych w wędkarstwie muchowym. Ponieważ liczba kursantów została ograniczona do niewielkiej grupy maksymalnie sześciu osób, instruktorzy mogą dostosowywać program indywidualnie, celując w potrzeby poszczególnych uczestników. Na czas trwania kursu, każdy zostaje wyposażony w pełny, profesjonalny sprzęt a do dyspozycji mamy dużą ilość dodatkowych wędek, linek, kołowrotków, tak by każdy mógł wypróbować różne opcje i konfiguracje sprzętowe.

1. KURS PODSTAWOWY.

Instruktor Adam Sikora. Program kursu obejmuje wszystko to, co muszkarz powinien wiedzieć i umieć by nie schodzić z wody „o kiju”. Ten typ kursu przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Zdarzali się także kursanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy mimo długiego stażu pragnęli uporządkować swoją wiedzę. Wszyscy byli zawsze bardzo zadowoleni ze szkolenia pod okiem Adama. Kurs odbywa się nad Sanem w okolicach Zwierzynia.

Adam Sikora w wielkim skrócie: trzykrotny srebrny medalista mistrzostw świata drużynowo i dwukrotny indywidualnie, trzykrotny mistrz Polski. Był trenerem Kadry narodowej w wędkarstwie muchowym. Autor dwóch książek (Wędkarstwo Muchowe) oraz licznych publikacji w prasie. Współautor i prowadzący program Taaaka Ryba.

2. KURS RZUTOWY.

Instruktor Piotr Gybej. Tutaj nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie różnych technik rzutowych. Trzy letnie terminy w czerwcu lipcu i sierpniu to dodatkowa atrakcja- zapraszamy uczestników do naszego obozu nad samiuteńkim brzegiem Sanu. Nowoczesny wojskowy namiot, łóżka „kanadyjki”, kuchnia polowa i ognisko pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem. Zdjęcia z jednego z kursów zobaczysz TUTAJ. Nasz kurs rzutowy to intensywny czas nauki rzutów wędkami jedno i dwuręcznymi. W przerwach, dla relaksu łowimy ryby. Polecamy  bardziej zaawansowanym wędkarzom muchowym.

Piotr Gybej: Jako najmłodszy w Polsce uzyskał certyfikat instruktorski amerykańskiej federacji wędkarstwa muchowego IFFF. W szkole Vision prowadzi kursy rzutowe a ponieważ jest pasjonatem castingu użytkowego, swoim hobby skutecznie zaraża naszych kursantów.

Jeżeli chciałbyś wybrać się na kurs z grupą przyjaciół wystarczą trzy osoby by ustalić indywidualny termin oraz program szkolenia. Wyjazdy integracyjne dla firm to kolejna nasza specjalizacja. Posiadamy możliwość zorganizowania takiej imprezy nawet dla kilkudziesięciu osób. Program, miejsce i czas imprezy według ustaleń.

Cena kursów w sezonie 2023 wynosi 650 zł.

W ramach tej opłaty zapewniamy uczestnikom pełne wyposażenie:
– wędkę z kołowrotkiem i linką muchową
– oddychające wodery i buty do brodzenia
– kamizelkę, muchy i przypony

Dodatkowo prosimy zabrać: okulary polaryzacyjne lub przeciwsłoneczne (ochrona oczu), nieprzemakalną kurtkę, ciepłą odzież pod wodery- najlepiej termiczną typu polar, czapeczkę lub kapelusz. W naszych kursach liczbę uczestników ograniczyliśmy do 6 osób przypadających na jednego instruktora.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu podstawowego:
– 350 zł od osoby za noclegi i wyżywienie (pokoje 2-3 osobowe).
Dopłata za pokój jednoosobowy:
– 100 zł / doba
Koszty noclegów i wyżywienia płatne na miejscu u właściciela obiektu.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu namiotowego:

– 200zł od osoby opłaty obozowej – płatne gotówką na miejscu.

Opłaty za łowisko specjalne OS San:
– zrzeszeni w PZW 100 zł za sobotę i 100 zł za niedzielę.

– niezrzeszeni w PZW 150 zł za sobotę i 150 zł za niedzielę.

 

Po wypełnieniu zgłoszenia, w celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 300zł tytułem “opłata za kurs” :

Zapłać teraz zaliczkę

lub zrób tradycyjny przelew na poniższy numer konta:

Konto bankowe Vision Polska: 89 1050 1445 1000 0023 1006 2852

TERMINY KURSÓW W SEZONIE 2024 POJAWIĄ SIĘ W MARCU

KURS PODSTAWOWY – ADAM SIKORA

----- -----
----- -----

 

 

----- -----
----- -----
----- -----
----- -----
----- -----
----- -----

KURS NAMIOTOWY – OBÓZ NAD SANEM

----- -----
----- -----

 

 

----- -----

 

 

----- -----

Kursy podstawowe organizujemy na rzece San (odcinek specjalny) w miejscowości Zwierzyń. Ponieważ na tym obszarze rzeki od kilku lat obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb, często już po kilku pierwszych w życiu godzinach z muchówką w ręku kursanci łowią wspaniałe okazy. Mieszkamy w przytulnym gospodarstwie agroturystycznym „U Mirka i Dorotki” w Zwierzyniu. Kursy namiotowe zlokalizowane są nad brzegiem Sanu poniżej pierwszej wyspy w Zwierzyniu. Do dyspozycji nowoczesny namiot wojskowy, łóżka polowe, kuchnia, WC, prysznic, etc. Tutaj przeczytasz relację z namiotowego kursu, Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

Vision poleca szczególnie poniższe miejsca noclegowe w Zwierzyniu i okolicach. Więcej znajdziecie także na lokalnej stronie www.zwierzyn.eu. Jest tam także kamera live z obrazem na początek odcinka specjalnego rzeki San.

ADAMOWO
Zwierzyń 3A
tel. 693 425 952
www.bieszczady.pl

NAD SANEM
Zwierzyń 46A
tel. 665 962 239
www.zwierzyn.eu

U MIRKA i DOROTKI
Zwierzyń 15B
tel. 695 505 520
www.umirkaidorotki.pl

DŻUGANÓWKA
Zwierzyń 26
tel. 515 102 824
https://dzuganowka.pl.tl/

AGROTURYSTYKA NAD SANEM
Zwierzyń 46
tel. 13 461 85 67
http://agroturystykanadsanem.pl/

 

 

WILLA U DANUSI
Zwierzyń 31
tel. 13 461 80 21
http://www.willaudanusibieszczady.pl/

OŚRODEK UROCZYSKO
Zwierzyń 19
tel. 605 151 244
www.uroczysko.bieszczady.pl

PENSJONAT GAWRA
Łączki 80 k/Leska
tel. 13 469 66 65
www.gawra.bieszczady.pl

FAJNE MIEJSCE
Łączki k/Leska
tel. 697 713 134
www.bieszczady-fajnemiejsce.pl

Widok na San poniżej elektrowni w miejscowości Zwierzyń. Początek odcinka specjalnego OS San okręg Krosno.