KURSY MUCHOWE

Rzeka San
(odcinek specjalny)

Kurs Podstawowy – Prowadzony przez Adama Sikorę to szkolenie poświęcone wszystkim metodom połowu i proponujemy je raczej osobom zaczynającym swoją przygodę z muchówką.

Kurs Rzutowy – Prowadzony przez Piotra Gybeja to szkolenie gdzie nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie różnych technik rzutowych, proponujemy je osobom mającym wcześniej kontakt z muchówką.


Kursy podstawowe i rzutowe organizujemy na rzece San (odcinek specjalny) w miejscowości Zwierzyń.

 

TERMINY KURSÓW POJAWIĄ SIĘ W MARCU 2023

-

 

 

-
Vision FlyFishing Festival 4-6 Czerwca 2023
-
-
-
-
-
-
-
-

Szkoła Wędkarstwa Muchowego którą prowadzimy powstała w roku 2001. W pierwszych latach szkoliliśmy kursantów na Dunajcu,  pomiędzy Krościenkiem a Tylamnową. Baza mieściła się w gospodarstwie Agro u Marysi Ligas w Kłodnym- polecamy to miejsce wszystkim chcącym sprawdzić jak czerwone kropki mają dunajeckie pstrągi. Instruktorami byli wówczas Adam Sikora oraz Antoni Tondera. Po kilku latach, gdy nasi kursanci wyłowili w Dunajcu wszystkie ryby, przenieśliśmy się nad San gdzie do dnia dzisiejszego nie udało nam się powtórzyć tej sztuczki. Nasze kursy podzieliliśmy na dwie kategorie- podstawowy oraz rzutowy. Jeśli nie jesteś pewien, który z wariantów wybrać zapraszamy do kontaktu z nami.

1. KURS PODSTAWOWY.

Instruktor Adam Sikora. Program kursu obejmuje wszystko to, co muszkarz powinien wiedzieć i umieć by nie schodzić z wody „o kiju”. Ten typ kursu przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Zdarzali się także kursanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy mimo długiego stażu pragnęli uporządkować swoją wiedzę. Wszyscy byli zawsze bardzo zadowoleni ze szkolenia pod okiem Adama. Kurs odbywa się nad Sanem w okolicach Zwierzynia.

2. KURS RZUTOWY.

Instruktor Piotr Gybej. Tutaj nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie różnych technik rzutowych. Trzy letnie terminy w czerwcu lipcu i sierpniu to dodatkowa atrakcja- zapraszamy uczestników do naszego obozu nad samiuteńkim brzegiem Sanu. Nowoczesny wojskowy namiot, łóżka „kanadyjki”, kuchnia polowa i ognisko pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem. Nasz kurs rzutowy to intensywny czas nauki rzutów wędkami jedno i dwuręcznymi. W przerwach, dla relaksu łowimy ryby. Polecamy  bardziej zaawansowanym wędkarzom muchowym.

Adam Sikora w wielkim skrócie: trzykrotny srebrny medalista mistrzostw świata drużynowo i dwukrotny indywidualnie, trzykrotny mistrz Polski. Był trenerem Kadry narodowej w wędkarstwie muchowym. Autor dwóch książek (Wędkarstwo Muchowe) oraz licznych publikacji w prasie. Współautor i prowadzący program Taaaka Ryba.

Piotr Gybej: Jako najmłodszy w Polsce uzyskał certyfikat instruktorski amerykańskiej federacji wędkarstwa muchowego IFFF. W szkole Vision prowadzi kursy rzutowe a ponieważ jest pasjonatem castingu użytkowego, swoim hobby skutecznie zaraża naszych kursantów.

Jeżeli chciałbyś wybrać się na kurs z grupą przyjaciół wystarczą trzy osoby by ustalić indywidualny termin oraz program szkolenia. Wyjazdy integracyjne dla firm to kolejna nasza specjalizacja. Posiadamy możliwość zorganizowania takiej imprezy nawet dla 50 osób. Program, miejsce i czas imprezy według ustaleń.

Program Kursu w zarysie

Zwierzyń nad Sanem

Piątek
16:00 Przyjazd uczestników, zakwaterowanie
17:00 Początek szkolenia, omówienie technik muchowych, entomologia owadów i sposoby ich imitacji, omówienie technik rzutowych, rozdanie sprzętu
20:00 Kolacja

Sobota
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjście na łowisko, nauka rzutów, podstawy bezpiecznego brodzenia w rzece, metody połowu
13:00 Lunch
14:00 Dalsza część szkolenia nad wodą
18:00 Koniec zajęć nad wodą
19:00 „Konkretna” kolacja, podsumowanie dnia, analiza rzutów pod kątem najczęściej popełnianych błędów

Niedziela
8:00 Śniadanie
9:00 Wyjście na łowisko, dalsza nauka rzutów, metody połowu
15:00 Koniec zajęć nad wodą
15:30 Obiad
16:30 Zakończenie kursu, wyjazd uczestników

Cena kursów w sezonie 2022 wynosi 590 zł.

W ramach tej opłaty zapewniamy uczestnikom pełne wyposażenie:
– wędkę z kołowrotkiem i linką muchową
– oddychające wodery i buty do brodzenia
– kamizelkę, muchy i przypony

Dodatkowo prosimy zabrać: okulary polaryzacyjne lub przeciwsłoneczne (ochrona oczu przed zabłąkaną sztuczną muchą), nieprzemakalną kurtkę, ciepłą odzież pod wodery- najlepiej termiczną typu polar itp.(woda w Sanie czy Wiśle nawet w najcieplejsze letnie dni jest bardzo zimna!), czapeczkę lub kapelusz. W naszych kursach liczbę uczestników ograniczyliśmy do 5 osób przypadających na jednego instruktora.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu podstawowego:
– 320 zł od osoby za noclegi i wyżywienie (pokoje 2-3 osobowe).
Dopłata za pokój jednoosobowy:
– 80 zł / doba
Koszty noclegów i wyżywienia płatne na miejscu u właściciela obiektu.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu namiotowego:

– 200zł od osoby za noclegi i wyżywienie – płatne gotówką na miejscu.

Opłaty za łowisko specjalne OS San:
– zrzeszeni w PZW 100 zł za sobotę i 100 zł za niedzielę.

– niezrzeszeni w PZW 150 zł za sobotę i 150 zł za niedzielę.

 

Po wypełnieniu zgłoszenia, w celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 290zł tytułem “opłata za kurs” :

Zapłać teraz zaliczkę

lub zrób tradycyjny przelew na poniższy numer konta:

Konto bankowe Vision Polska: 89 1050 1445 1000 0023 1006 2852

 

Kursy podstawowe organizujemy na rzece San (odcinek specjalny) w miejscowości Zwierzyń. Ponieważ na tym obszarze rzeki od kilku lat obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb, często już po kilku pierwszych w życiu godzinach z muchówką w ręku kursanci łowią wspaniałe okazy. Mieszkamy w przytulnym gospodarstwie agroturystycznym „U Mirka i Dorotki” w Zwierzyniu. Kursy namiotowe zlokalizowane są nad brzegiem Sanu poniżej pierwszej wyspy w Zwierzyniu. Do dyspozycji nowoczesny namiot wojskowy, łóżka polowe, kuchnia, WC, prysznic, etc.

Vision poleca szczególnie poniższe miejsca noclegowe w Zwierzyniu i okolicach. Więcej znajdziecie także na lokalnej stronie www.zwierzyn.eu. Jest tam także kamera live z obrazem na początek odcinka specjalnego rzeki San.

ADAMOWO
Zwierzyń 3A
tel. 693 425 952
www.bieszczady.pl

NAD SANEM
Zwierzyń 46A
tel. 665 962 239
www.zwierzyn.eu

U MIRKA i DOROTKI
Zwierzyń 15B
tel. 695 505 520
www.umirkaidorotki.pl

DŻUGANÓWKA
Zwierzyń 26
tel. 515 102 824
https://dzuganowka.pl.tl/

AGROTURYSTYKA NAD SANEM
Zwierzyń 46
tel. 13 461 85 67
http://agroturystykanadsanem.pl/

 

 

WILLA U DANUSI
Zwierzyń 31
tel. 13 461 80 21
http://www.willaudanusibieszczady.pl/

OŚRODEK UROCZYSKO
Zwierzyń 19
tel. 605 151 244
www.uroczysko.bieszczady.pl

PENSJONAT GAWRA
Łączki 80 k/Leska
tel. 13 469 66 65
www.gawra.bieszczady.pl

FAJNE MIEJSCE
Łączki k/Leska
tel. 697 713 134
www.bieszczady-fajnemiejsce.pl

Podziwiaj z nami aktualne warunki wędkarskie nad Sanem