KURSY MUCHOWE

Rzeka San
(odcinek specjalny)

O nas

Jesteśmy najdłużej działającą w Polsce Szkołą Wędkarstwa Muchowego- zaczynaliśmy w 2001 roku. Kursy muchowe prowadzone przez naszych instruktorów, Adama Sikorę i Piotra Gybeja dedykujemy zarówno całkiem początkującym, jak i zaawansowanym wędkarzom muchowym. Podczas takiego kursu uczestnicy zapoznają się z większością metod i technik stosowanych w wędkarstwie muchowym. Ponieważ liczba kursantów została ograniczona do niewielkiej grupy maksymalnie sześciu osób, instruktorzy mogą dostosowywać program indywidualnie, celując w potrzeby poszczególnych uczestników. Na czas trwania kursu, każdy zostaje wyposażony w pełny, profesjonalny sprzęt a do dyspozycji mamy dużą ilość dodatkowych wędek, linek, kołowrotków, tak by każdy mógł wypróbować różne opcje i konfiguracje sprzętowe.

1. KURS PODSTAWOWY.

Instruktor Adam Sikora. Program kursu obejmuje wszystko to, co muszkarz powinien wiedzieć i umieć by nie schodzić z wody „o kiju”. Ten typ kursu przeznaczony jest głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Zdarzali się także kursanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy mimo długiego stażu pragnęli uporządkować swoją wiedzę. Wszyscy byli zawsze bardzo zadowoleni ze szkolenia pod okiem Adama. Kurs odbywa się nad Sanem w okolicach Zwierzynia.

Adam Sikora w wielkim skrócie: trzykrotny srebrny medalista mistrzostw świata drużynowo i dwukrotny indywidualnie, trzykrotny mistrz Polski. Był trenerem Kadry narodowej w wędkarstwie muchowym. Autor dwóch książek (Wędkarstwo Muchowe) oraz licznych publikacji w prasie. Współautor i prowadzący program Taaaka Ryba.

2. KURS RZUTOWY.

Instruktor Piotr Gybej. Tutaj nacisk kładziemy na perfekcyjne opanowanie różnych technik rzutowych. Trzy letnie terminy w czerwcu lipcu i sierpniu to dodatkowa atrakcja- zapraszamy uczestników do naszego obozu nad samiuteńkim brzegiem Sanu. Nowoczesny wojskowy namiot, łóżka „kanadyjki”, kuchnia polowa i ognisko pod rozgwieżdżonym bieszczadzkim niebem. Zdjęcia z jednego z kursów zobaczysz TUTAJ. Nasz kurs rzutowy to intensywny czas nauki rzutów wędkami jedno i dwuręcznymi. W przerwach, dla relaksu łowimy ryby. Polecamy  bardziej zaawansowanym wędkarzom muchowym.

Piotr Gybej: Jako najmłodszy w Polsce uzyskał certyfikat instruktorski amerykańskiej federacji wędkarstwa muchowego IFFF. W szkole Vision prowadzi kursy rzutowe a ponieważ jest pasjonatem castingu użytkowego, swoim hobby skutecznie zaraża naszych kursantów.

Jeżeli chciałbyś wybrać się na kurs z grupą przyjaciół wystarczą trzy osoby by ustalić indywidualny termin oraz program szkolenia. Wyjazdy integracyjne dla firm to kolejna nasza specjalizacja. Posiadamy możliwość zorganizowania takiej imprezy nawet dla kilkudziesięciu osób. Program, miejsce i czas imprezy według ustaleń.

Cena kursów w sezonie 2023 wynosi 650 zł.

W ramach tej opłaty zapewniamy uczestnikom pełne wyposażenie:
– wędkę z kołowrotkiem i linką muchową
– oddychające wodery i buty do brodzenia
– kamizelkę, muchy i przypony

Dodatkowo prosimy zabrać: okulary polaryzacyjne lub przeciwsłoneczne (ochrona oczu), nieprzemakalną kurtkę, ciepłą odzież pod wodery- najlepiej termiczną typu polar, czapeczkę lub kapelusz. W naszych kursach liczbę uczestników ograniczyliśmy do 6 osób przypadających na jednego instruktora.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu podstawowego:
– 350 zł od osoby za noclegi i wyżywienie (pokoje 2-3 osobowe).
Dopłata za pokój jednoosobowy:
– 100 zł / doba
Koszty noclegów i wyżywienia płatne na miejscu u właściciela obiektu.

Dodatkowe opłaty i koszty kursu namiotowego:

– 200zł od osoby opłaty obozowej – płatne gotówką na miejscu.

Opłaty za łowisko specjalne OS San:
– zrzeszeni w PZW 100 zł za sobotę i 100 zł za niedzielę.

– niezrzeszeni w PZW 150 zł za sobotę i 150 zł za niedzielę.

 

Po wypełnieniu zgłoszenia, w celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 300zł tytułem “opłata za kurs” :

Zapłać teraz zaliczkę

lub zrób tradycyjny przelew na poniższy numer konta:

Konto bankowe Vision Polska: 89 1050 1445 1000 0023 1006 2852

TERMINY KURSÓW W SEZONIE 2023

KURS PODSTAWOWY – ADAM SIKORA

19-21 Maj Kurs Adam 1 - Brak miejsc

Brak miejsc

26-28 Maj Kurs Adam 2 - Brak miejsc

 

Brak miejsc

Vision FlyFishing Festival 2-4 Czerwca 2023

  16-18 Czerwiec Kurs Adam 3 – brak miejsc

  brak miejsc

  14-16 Lipiec Kurs Adam 4 - Brak miejsc

  Brak miejsc

  KURS NAMIOTOWY – OBÓZ NAD SANEM

  09-11 Czerwiec Kurs Piotrek 1 - Brak miejsc

  Brak miejsc

  23-25 Czerwiec Kurs Piotrek 2 - Brak miejsc

   

  Brak miejsc

  21-23 Lipiec Kurs Piotrek 3 - Brak miejsc

   

  Brak miejsc

  28-30 Lipiec Kurs Piotrek 4 - brak miejsc


   Kursy podstawowe organizujemy na rzece San (odcinek specjalny) w miejscowości Zwierzyń. Ponieważ na tym obszarze rzeki od kilku lat obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb, często już po kilku pierwszych w życiu godzinach z muchówką w ręku kursanci łowią wspaniałe okazy. Mieszkamy w przytulnym gospodarstwie agroturystycznym „U Mirka i Dorotki” w Zwierzyniu. Kursy namiotowe zlokalizowane są nad brzegiem Sanu poniżej pierwszej wyspy w Zwierzyniu. Do dyspozycji nowoczesny namiot wojskowy, łóżka polowe, kuchnia, WC, prysznic, etc. Tutaj przeczytasz relację z namiotowego kursu, Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

   Vision poleca szczególnie poniższe miejsca noclegowe w Zwierzyniu i okolicach. Więcej znajdziecie także na lokalnej stronie www.zwierzyn.eu. Jest tam także kamera live z obrazem na początek odcinka specjalnego rzeki San.

   ADAMOWO
   Zwierzyń 3A
   tel. 693 425 952
   www.bieszczady.pl

   NAD SANEM
   Zwierzyń 46A
   tel. 665 962 239
   www.zwierzyn.eu

   U MIRKA i DOROTKI
   Zwierzyń 15B
   tel. 695 505 520
   www.umirkaidorotki.pl

   DŻUGANÓWKA
   Zwierzyń 26
   tel. 515 102 824
   https://dzuganowka.pl.tl/

   AGROTURYSTYKA NAD SANEM
   Zwierzyń 46
   tel. 13 461 85 67
   http://agroturystykanadsanem.pl/

    

    

   WILLA U DANUSI
   Zwierzyń 31
   tel. 13 461 80 21
   http://www.willaudanusibieszczady.pl/

   OŚRODEK UROCZYSKO
   Zwierzyń 19
   tel. 605 151 244
   www.uroczysko.bieszczady.pl

   PENSJONAT GAWRA
   Łączki 80 k/Leska
   tel. 13 469 66 65
   www.gawra.bieszczady.pl

   FAJNE MIEJSCE
   Łączki k/Leska
   tel. 697 713 134
   www.bieszczady-fajnemiejsce.pl

   Widok na San poniżej elektrowni w miejscowości Zwierzyń. Początek odcinka specjalnego OS San okręg Krosno.