Zestawy na Głowacicę

Często dzwonicie do nas pytając jaką wędkę/linkę dobrać aby skutecznie łowić głowacice. Poniżej znajdziecie polecane zestawy w różnych przedziałach cenowych. Proponowane sety różnią się akcją wędek i technologią wykonania kołowrotków.

NR 1.

W skład pierwszego zestawu wchodzi 9′ wędka Grand Daddy w klasie #9. Z pewnością wyróżnia ją czerwony kolor blanku. Mamy do wyboru dwie opcje pełnego uchwytu: Klasyczna korkowa lub wykonana z pianki EVA. Całość zakończona jest dopalaczem, dzięki któremu mamy zapewniony wygodniejszy hol. Podczas całodziennych rzutów, głównie przy wypchnięciach wędki do przodu, możemy zaprzeć dopalacz o przedramię – dzięki temu nie potrzebujemy tyle siły żeby robić dobre i mocne zatrzymanie w powietrzu. Blank jest bardzo mocny i sprężysty, bez problemu posyła większe muchy na pożądaną odległość. Można powiedzieć że wędka sama rzuca, wystarczy jej nie przeszkadzać. Kołowrotek który proponujemy do tego zestawu to XLV Mama. Wyposażony w mocny, precyzyjny tarczowy hamulec bez trudu zatrzyma wielką rybę. W tej konstrukcji zadbano również o szczegóły takie jak wykonana z twardej pianki EVA korbka, zapewniająca idealny chwyt także “na mokro”. Całość pasuje do siebie kolorystycznie, co zresztą oceńcie sami. Linka to sprawdzony w boju intermedialny grand daddy wyposażony w 8,5m głowicę. Działa świetnie zarówno na średnich jak i dłuższych dystansach. Przez to że głowica jest dość krótka całość ładuje się szybko, nie musimy więc trzymać dużej ilości linki w powietrzu aby wykonać sprawnie rzut. Przód linki jest ścięty, całość kończy się dość grubo więc bez problemu nosi duże muchy. Podsumowując w skład zestawu wchodzą:

– Grand daddy 9′ #9

Kołowrotek XLV Mama 8/9

Linka Grand daddy intermediate #9

Cena za ten profesjonalny komplet to 3500zł

NR 2.

Drugi zestaw polecamy jeśli lubisz łowić naprawdę dużymi muchami, włączając w to przynęty wykonane z Wiggle tails . Jeśli przynęta jest duża, a do tego wyposażymy ją jeszcze w ogon będzie stawiać w powietrzu spory opór, przyda się więc linka w wyższej klasie. Różnica wagi głowicy nie jest duża-  zaledwie 2 gramy, jednak w powietrzu da się można to wyraźnie odczuć. Dlatego wędka którą proponujemy to żółta Vision Daddy w klasie #10. Jest to wspaniale rzucająca cztero-składowa konstrukcja. W rękojeści znajdziemy czarną piankę EVA. Ugięcie w porównaniu do grand jest trochę głębsze. Ma to jednak swoje plusy- podczas nawrotu większych much nie odczuwamy nieprzyjemnego kopnięcia. Kołowrotek to osławione już Hero w wielkości 7/9. Mamy tu do wyboru dwie wersje kolorystyczne Ciemno zieloną oraz czarną w matowym finiszu. Fajny, lekki  kołowrotek ma co prawda w nazwie wielkość 7/9 ale nie bójcie się- linka w klasie #10 też się na niego zmieści. Wraz odpowiednią ilość podkładu oczywiście :). Sporym plusem wyboru tego kołowrotka są tanie szpule (179zł) w razie potrzeby użycia dodatkowych linek możemy rozbudować zestaw nie angażując dużej ilości pieniędzy. Co do linki najlepiej sprawdzi się tutaj Intermediate Big Mama. W porównaniu z Grand Daddy mamy do czynienia ze znacznie bardziej agresywną głowicą. Większość ciężaru przeniesiona jest na front linki. To duży plus bo wędka ugina się już po wysnuciu kilku metrów linki i dobrze pracuje. Cała głowica ma 12,8m – nie ma się jednak czym przejmować, realnie całą potrzebną do rzutu wagę mamy już po wysnuciu kilku metrów. Dalej stożek schodzi w stronę running line dość wolno. Głównym założeniem takiego kształtu długości głowicy jest możliwość bezproblemowego utrzymania dużej ilości linki w powietrzu.  To zapewnia bardzo długie, precyzyjne rzuty. Reasumując:

– Wędka Daddy 9′ #10

– Kołowrotek Hero 7/9

– Linki Big mama inter #10

big mama line

Koszt całego zestawu to 2300zł

NR 3.

Gotowe zestawy wędkarskie nie są kojarzone z jakością oraz odpowiednim zestrojeniem. Vision depcze ten stereotyp w wielkim stylu. Przed Wami Vision Pike Set 2.0  W jego skład wchodzi cztero-częściowa 9′ wędka w klasie #9. Akcja to typowe Medium/Fast. Uchwyt z pianki EVA dobrze trzyma się nawet mokrymi rękami. Podczas rzutów całość pięknie ugina się na około 2/3 swojej długości gwarantując odpowiednie osiągi. Kołowrotek to wspomniany w poprzednim zestawie Hero Black. Dobrze wyważa zestaw – właściwie nie czuć że mamy do czynienia z wędką w klasie #9. Całość dopełnia intermedialna linka Grand Daddy. W komplecie znajdziemy dzieloną tubę która pomieści wędkę oraz kołowrotek bez potrzeby ich rozdzielania. Nazwa Pike wiąże się oczywiście z łowieniem szczupaków, jednak zestawy do połowu szczupaków/głowacic są praktycznie takie same 🙂

W skład zestawu wchodzi – Vision Pike Set

Koszt to niecałe 1361 zł

Powyżej wymienione zestawy są przykładowe, oczywiście możemy dowolnie zamieszać produktami. Masz pytania? Napisz na biuro@hurch.pl albo zadzwoń pod numer 12 296 41 70.